Chess Videos
Main Menu  
Friday, 18 June 2021
Satranç Oyna Bölümü PDF Print E-mail
User Rating: / 0
PoorBest 
Tuesday, 19 February 2013
ogren1ufak.jpgSatranç internet ile oldukça popüler hale gelen bir oyun. Kasparov'un da dediği gibi satrançta internet tekerleğin keşfi gibi bir gelişim. Netteki satranç sitelerini eğitim ve satranç oynamak için kullanıyoruz. Size önereceğimiz Satranç Okulu sitesi bunun için çok uygun bir adres. 12 yıldır faaliyette olan bu sitede her seviyeden satranç dersi bulabilirsiniz. Satranç şampiyonlarının hayatı, satranç makaleleri, ustalarla röportajlar da ilginizi çekebilecek bölümler. Ve satranççıların en çok ilgisini çekecek bölüm de Satranç Oyna kısmı. Eğer satranç oynamyı bilmiyorum derseniz Satranç Taşları bölümünden satranç kurallarını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Satranç Oyna bölümündeki Türkçe satranç programını ise şu satranç hamleleri (Çoban Matı) ile yenebilirsiniz.

Satranç 1500 yıllık bir tarihe sahip bir oyun. Pek çok oyun ve özellikle de bilgisayar oyunları kısa süre içerisinde güncelliğini yitirirken satranç kitlelerin ilgisini kaybetmiyor. Aksine 2005 yılından itibaren satranç Türkiye'de seçmeli ders olarak da okullarda gösterilmekte. Bu özelliğiyle satranç kesinlikle bir eğitim aracı.

Yapılan deneylerde satranç dersi alan öğrencilerin almayanlara göre matematik derslerinde daha başarılı olduğu görülmüş. Satrancın zaten yararlı olduğu genel olarak bilinmekte ve deneylerin de bunu desteklemesi hiç de şaşırtıcı değil.

Last Updated ( Tuesday, 25 July 2017 )
 
Next >

 Satranç

 2. El Network

 2. El Cisco

 2. El Cisco

Omega 3

 

Kasparov Lectures
Kasparov's Story
My Story 1
My Story 2
My Story 3
Masum Hamleler
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk